Stół CNC Swift-Cut Pro 2500

Obszar cięcia: 2500mm x 1250mm

Swift-Cut Pro 2500 to stół CNC średniej wielkości. Jest on bardzo precyzyjnym rozwiązaniem do cięcia plazmą. Wypalarka plazmowa Swift-Cut sprawdzi się w małych firmach, ośrodkach edukacyjnych, biurach projektowych, zakładach produkcyjnych oraz w zastosowaniach artystycznych.

Cechy Swift-Cut Pro 2500:

 • pozwala na cięcie blach o grubości od 0.5mm do 25mm,
 • prędkości cięcia: zależne od modelu zainstalowanej plazmy,
 • prędkość pozycjonowania – 20 m/min,
 • diagnostyka, szczegółowa kontrola jakości na etapie produkcji oraz kalibracja wszystkich modeli stołów z użyciem systemów firmy RENISHAW gwarantuje maksymalną jakość i powtarzalność pracy maszyn,
 • model Swif-Cut Pro 2500 to stół wodny,
 • pozwala na cięcie wszystkich metali: stal nierdzewna i czarna stal, aluminium, miedź, mosiądz, cynk,
 • bardzo solidna konstrukcja oraz wysokiej jakości oprogramowanie SigmaNEST,
 • najwyższa precyzja i jakość cięcia.
Źródło plazmowe

Stół plazmowy jest kompatybilny z przecinarkami plazmowymi Hypertherm:

 • Powermax 45XP
 • Powermax 65
 • Powermax 85
 • Powermax 105
 • Powermax 125
Maksymalne przebicie Stal czarna Stal nierdzewna Aluminium Cykl pracy 100% cyklu pracy
Powermax 45XP 10 mm 9,5 mm 9,5 mm 50% 32 A
Powermax 65 16 mm 12 mm 12 mm 50% 46 A
Powermax 85 19 mm 16 mm 16 mm 60% 66 A
Powermax 105 22 mm 20 mm 20 mm 80% 94 A
Powermax 125 25 mm 20 mm 25 mm 100% 125 A

Dowiedz się jeszcze więcej:

Ulotka rodziny stołów plazmowych CNC Swift-CUT Pro

Funkcjonalność i dodatkowe możliwości

Rozwinęliśmy innowacyjne funkcje oraz dodatkowe możliwości, które sprawiają, że jesteśmy liderami na rynku w stołach do cięcia plazmą.

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo
Zdrowie pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego wszystkie maszyny Swift-Cut posiadają skuteczne zabezpieczenia, co potwierdza certyfikat CE. Nasze stoły plazmowe CNC posiadają dodatkowe opcje poprawiające bezpieczeństwo pracy (np. systemy odciągowe w postaci stołu wodnego lub filtro-wentylatorów, jak również osłonę przed iskrami oraz cząstkami metalu).

sigma_swift_cut

 

 

 

 

 

Oprogramowanie SigmaNEST 
Z pomocą Sigma-NEST tworzenie i wycinanie części na stołach plazmowych Swift-Cut jest bardzo proste. Aplikacja prowadzi użytkownika przez prostą ścieżkę, minimalizując czas przygotowania programu. Automatyczny nesting TrueShape™ pozwala na dynamiczny i efektywny rozkład części, zmniejszając ilość złomu.  Więcej   

 

 

 

 

 

Osłona kabli i mobilność

Dla zwiększenia bezpieczeństwa pracy nasze maszyny wyposażone zostały w osłony wszelkich kabli. Minimalizują one ryzyko potknięcia się przez pracownika. Dodatkowo, w konstrukcji uwzględniono otwory pod wózek widłowy, dzięki którym można łatwo przesunąć maszynę.

 

 

 

 

 

Wolnostojąca konsola operatora

Wolnostojąca konsola operatora jest dostarczana do każdej z naszych maszyn plazmowych. Panel posiada wbudowany komputer PC, 18.5’ płaski monitor LCD, bezprzewodową klawiaturą i myszką, 500 GB dysk twardy 4GB pamięć RAM oraz przycisk E-Stop.

 

 

 

 

 

 

System odciągowy
Stół wodny gwarantuje efektywną likwidację dymów i pyłów podczas cięcia metalu. Stół suchy sekcyjny jest alternatywą dla stołu wodnego, który przychwytuje opary i cząstki metalu w danej sekcji cięcia.